Proena

Proena

blog o zakupach w sieci

Najczęstsze problemy z ubraniami z sieci

z13

Zakupy w sieci to komfortowy i coraz popularniejszy sposób nabywania upatrzonych towarów. Najczęściej poszukiwaną w internecie kategorią produktów są ubrania. Sprawdzamy, z jakimi problemami najczęściej spotykają się zwolennicy kupowania ciuchów online.

z32Materiał różni się od spodziewanego. Często po otwarciu paczki okazuje się, że nie takiej tkaniny się spodziewaliśmy. Myśleliśmy, że bielizna będzie bawełniana, a jest sztuczna, dżinsy miały być elastyczne, a są sztywne, bluzka jest półprzezroczysta, a wcale nie było o tym mowy… Jeśli informacja o składzie, jakości i stylu materiału nie została dodana, lepiej dopytać o te kwestie sprzedającego.

Rzecz jest za mała albo za duża. Podstawowa zasada podczas kupowania ciuchów online to dokładne sprawdzanie wymiarów. Nie ma sensu sugerować się samym rozmiarem, chyba, że mamy inne ciuchy danej marki i z danej linii i jesteśmy pewni, że właśnie taki, a nie inny będzie pasować. Lepiej posłużyć się dołączoną rozmiarówką albo zapytać sprzedawcę o wymiary, niż kupować zbyt mały albo zbyt duży ciuch.

Nie ten fason. Niestety czasem zdarza się i tak, że zarówno zdjęcia towaru, jak i jego opis, nie są w stanie odzwierciedlić realnego fasonu. Nie da się też w stu procentach stwierdzić, czy dana rzecz będzie dobrze na nas leżeć, jeśli uprzednio jej nie przymierzymy. To jest właśnie ryzyko związane z zakupami w sieci. Dla większego bezpieczeństwa wybierajmy sklepy i aukcje, w których można oddać lub wymienić towar.

Zapisz