Proena

Proena

blog o zakupach w sieci

Czy warto kupować ubrania z Aliexpress?

z11

Aliexpress to chińska platforma sprzedażowa, na której zakupić można wszelkiej maści towary, począwszy od elementów wyposażenia domu, poprzez kosmetyki, aż po zabawki. Dużą część oferty Aliexpress stanowią ciuchy. Zarówno one, jak i inne towary, sprzedawane są w bardzo niskich cenach, co zresztą jest głównym powodem wielkiej popularności tego serwisu.

z34Czy warto kupować odzież w Aliexpress? Niektórym wydaje się to całkowicie pozbawione sensu z uwagi na słabą jakość dostępnych w serwisie produktów i ich kiczowatość. Istotnie, bubli i tandetnych ubrań jest na Aliexpress całe mnóstwo, jednak znaleźć można wśród nich także perełki. Grunt, to nauczyć się je wychwytywać. Jak to zrobić?

Przede wszystkim, zwracajmy uwagę na reputację sprzedającego, weźmy też pod uwagę ilość pozytywnych opinii oraz treść komentarzy od osób, które zdecydowały się kupić interesujący nas produkt. Druga rzecz to dokładne przeczytanie opisu produktu (z informacjami o użytych materiałach włącznie) oraz sprawdzenie wymiarów. Nie warto sugerować się samym rozmiarem, gdyż chińskie znacznie odbiegają od europejskich.

Reasumując, zakupy w Aliexpress mogą stanowić ciekawą odmianę dla zakupów w polskich sklepach i serwisach aukcyjnych oraz przynieść nam zadowolenie z nabytych towarów. Warto jednak wybierać stroje z głową.